Soyak Enerji gelecek için temiz enerjiyi hedefliyor.

Soyak Enerji, ülkemizin elektrik açığının karşılanması ve kullanıcılara kesintisiz, kaliteli enerji sağlanmasına yönelik çözümler üreterek, enerji sektörünün gelişimine yatırımları ile katkıda bulunmak amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. Bugün 3 proje şirketiyle yatırımlarına devam eden Soyak Enerji, artan enerji talebini karşılamak üzere, bireylerin yaşam standartlarının korunduğu, sonsuz, çevre dostu, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik geliştirdiği projelerle sektörün güçlü oyuncularından biri olmayı hedeflemektedir.

Soyak Enerji, çevre anlayışı, kalite ve yenilikçi yaklaşımı ile "temiz enerji üretimi" sorumluluğunu taşımaktadır. Soyak Enerji, portföyünü dışa bağımlı ve kontrol edemediği kaynaklar yerine yerli ve yenilenebilir kaynaklarla oluşturmak hedefiyle hareket etmektedir. Soyak Enerji'nin bu çerçevedeki temel ilkeleri; ekonomik verimliliği ile sektöre değer katan, sürdürülebilir büyümeye imkan tanıyan ve çevre ile sosyal dokuya duyarlı projeler geliştirerek hayata geçirmektir.

Soyak Enerji, sektörün tüm bölümlerindeki projelerini tecrübeli, donanımlı, uzman bir ekip ve güçlü finansal altyapı ile yüksek kalite standartlarında gerçekleştirmektedir.

Kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde ve ilkelerine bağlı olarak çalışan Soyak Enerji, çalışanları arasında karşılıklı saygı, sevgi, anlayış ve iletişimi kuvvetlendirerek, tedarikçileri, müşterileri ve çalıştığı kurumlarla saygı ve güvene dayalı ilişkiler geliştirerek;

  • Kaliteli hizmet sunmaya,
  • Projeleriyle topluma değer katmaya,
  • Sektöründe lider, uluslararası piyasalarda güvenilir ve saygın bir şirket olmaya odaklanmıştır.

Yeni proje ve yatırımlarla ilgili hazırlıklar tüm hızıyla sürmektedir.

Soyak Enerji'nin önümüzdeki dönemde portföyünü yerli yenilenebilir enerji alanlarına odaklanma planları dahilinde 2017 yılında mevcut lisanslı projelere ilişkin çalışmalar sürdürmektedir.

Soyak Enerji'nin proje ve izin süreçleri devam eden 3 adet jeotermal santral projesi bulunmaktadır. Jeotermal yatırımlarına Manisa Alaşehir'de bulunan işletme ruhsatlı sahasında 12,3 MW kurulu güçle başlayan Soyak Enerji, 2018 yılında bu yatırımını devreye almayı planlamaktadır. Bu kapsamda ilk faz yatırıma ilişkin temel tasarım çalışmaları tamamlanmış, proje finansmanı sağlanmış, ana ekipman tedarikçi firmaları ve yüklenicilerle anlaşmalar yapılmış ve ön lisans süreci de tamamlanarak üretim lisansı alınmıştır. Sonraki fazlar için ise saha ve sondaj çalışmaları devam etmekte olup, önlisans süreci başlatılmıştır. Bu projelerin dizayn ve fizibilite çalışmalarına paralel olarak sondaj çalışmaları ile kamu kurumlarından alınması gerekli olan izin süreçleri devam etmektedir.

Soyak Enerji'nin bunlara ek olarak 1 adet elektrik tedarik lisansı da bulunmaktadır.

Soyak Enerji, özel sektörün şimdiye kadar Türkiye'de yaptığı en büyük HES yatırımlarından olan projeleri başarıyla tamamlamış ve 2008-2011 yıllarında toplam 350 milyon $ yatırımla 2 adet baraj tipi, 1 adet de nehir tipi olmak üzere toplam 3 adet HES geliştirmiş ve inşa etmiştir. (Bayramhacılı Barajı ve HES, Güllübağ Barajı ve HES, Hasanlar HES) Geliştirilen bu 3 adet HES projesinin toplam kurulu kapasitesi 152 MW'dır.

Soyak Enerji, ulusal ve uluslararası toptan elektrik piyasalarında güçlü bir oyuncu olarak yer alabilmek için toptan satış lisansına sahip olup, Soyak Holding şirketlerinin yanı sıra sektördeki diğer üretim şirketlerine ve serbest tüketicilere de elektrik ticareti konusunda hizmet vermektedir.

Soyak Enerji grubu, portföyünü yerli ve yenilenebilir kaynaklarla oluşturmak hedefiyle hareket etmektedir.
MERKEZ

Adres: Soyak Binası Büyükdere Cad. No: 38 34387 Mecidiyeköy - İSTANBUL
E-mail: bilgi@soyakenerji.com.tr
Web: www.soyakenerji.com.tr

Tel: (+90) 212 - 315 50 28
Fax: (+90) 212 - 288 92 73
MERKEZ

Adres: Soyak Binası Büyükdere Cad. No: 38 34387 Mecidiyeköy - İSTANBUL
E-mail: bilgi@soyakenerji.com.tr
Web: www.soyakenerji.com.tr

Euro.Message madebycat ®