Trakya Bölgesi'nin en genç ve en büyük entegre çimento fabrikalarından olan Traçim Çimento, teknolojik altyapısı, çevreci ilkeleri ve yenilikçi yaklaşımıyla dünya standartlarında üretim yapmakta ve yurt içi ve yurt dışı pazarlara satmaktadır.

1998 yılında kurulan Traçim Çimento, üretim tesislerine ait gerekli izinlerini 2005 yılında tamamlamış, 2006'da başladığı tesis yatırımını 2008 yılında tamamlayarak faaliyete geçmiştir.

Traçim Çimento, Kırklareli'nin Vize ilçesinde 300 bin m2'lik alana sahip fabrikasında yıllık 2 milyon ton çimento ve 1,85 milyon ton klinker üretim kapasitesiyle, hizmet ve kalite açısından sektörünün öncüsü olmayı hedeflemektedir.

Bünyesinde bulunan çimento ve hazır beton laboratuarları ile müşterilerine kaliteli ürün sağlamak amacıyla 2008'den bu yana ISO 9001 Kalite Sönetim Sistemi, 2015 yıllında da ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini kurdu ve 2016 yılında aldığı ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasıyla, uluslararası standartlarda hizmet üretmeye devam etmektedir.

234 çalışana sahip, kapasitesini ve teknolojisini sürekli yenileyen Traçim Çimento; ISO 500 2016 yılı değerlendirmesinde Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 455. sırada yer almaktadır.

Traçim Çimento'nun yüksek kalite anlayışıyla ürettiği dökme ve torbalı CEM I ve CEM II çimento ürünleri hem yurt içinde, hem de Bulgaristan ve Rusya gibi komşu ülkelerin yanı sıra Mısır'dan Kongo'ya, Paraguay'dan Ekvator Ginesi'ne kadar uzanan geniş bir uluslararası yelpazede yapı şirketleri tarafından tercih edilmektedir.

Doğaya Saygılı Üretici

İleri teknoloji kullanımı, çevreci ilkeleri ve yenilikçi yaklaşımıyla dünya standartlarında üretim yapan Traçim Çimento, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde kurulan online emisyon takip sistemine katılan ilk fabrikalardan biri olmuştur.

Sürdürülebilir yaşam ve çevreye saygı anlayışıyla 7 yılda 87 bin fidan diken Traçim Çimento, doğal kaynak tüketimini en az seviyede tutmak için alternatif hammadde ve alternatif yakıt kullanımına önem vermektedir. Sürekli enerji tüketimini izleyerek enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, konunun uzmanları ile hem toplumsal faydayı hem de operasyonel verimliliği göz önüne alarak, gelecek üç yıl içinde 40 milyon EU geliştirme ve teknoloji yatırımı planlamaktadır.

Traçim Çimento'nun hedefleri sektöründe lider bir kuruluş olmanın yanı sıra çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve yaşama katkıda bulunmaktır.

Traçim Çimento, İstanbul Sanayi odası’ nın 2020 yılı verilerine dayanarak açıkladığı ikinci 500 büyük sanayi kuruluş listesinde 313. Sırada yer almıştır.
TRAÇİM ÇİMENTO
Tel: (+90) 212 - 315 53 32
Fax: (+90) 212 - 275 75 61
TRAÇİM ÇİMENTO
Euro.Message madebycat ®