Soyak Holding'in kurucu şirketi olan Soyak İnşaat bugüne kadar yurt içinde ve dışında birçok başarılı projeye imza atmıştır. 1961 yılında kurulan Şirket, yurt içi inşaat sektöründe istikrarlı bir gelişim çizgisi takip etmiş; 1975 yılından itibaren ise yurt dışında faaliyet yürüten öncü inşaat firmalarından biri konumuna gelmiştir.

Şirketin kuruluş döneminde Tuzla, Adapazarı ve Samandıra bölgelerinde üstlendiği askeri tesis projeleri ve İstanbul'da 500 yataklı Taksim İlkyardım Hastanesi inşaatı, Soyak İnşaat'ı sektörün kurumsal oyuncularından biri haline getirmiştir. 1986 yılında geliştirilen Soyak Göztepe Sitesi, 1.536 konuttan oluşan, özel sektörün ilk büyük toplu konut projesi olarak sektörde önemli bir kilometre taşı olmuştur. Soyak İnşaat, 54 yıla ulaşan tarihi boyunca onbirlerce konut ve sosyal tesisin yanı sıra fabrika, havalimanı ve ofis binaları inşaa ederek Türkiye'nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Şirketin yurt içinde gerçekleştirdiği projelerin toplam kullanım alanı 2.087.000 m2'ye ulaşmıştır.

Soyak İnşaat'ın yurt dışındaki faaliyetleri ise Libya, Suudi Arabistan, Cezayir, Kazakistan ve Makedonya'yı kapsamaktadır. Soyak İnşaat'ın Libya, Bingazi de 1975 yılında başlayan yurt dışı faaliyetleri Suudi Arabistan, Cezayir ve Kazakistan'da devam etmiştir. Yapılan işlerin toplam değeri yaklaşık 885 milyon ABD dolarına ulaşmıştır.

Konut, fabrika, hastane, okul ve ofis binalarını da kapsayan geniş bir alanda inşaat faaliyeti yürüten Şirket'in yurt dışında inşaa ettiği binaların toplam kullanım alanı 1.794.000 m2'ye ulaşmıştır.

İnşaat sektörünün yanı sıra 1987-2000 yılları arasında dekapaj ve maden işletmeciliği sektöründe de faaliyet gösteren Soyak İnşaat, Türkiye Kömür İşletmeleri'nin Soma, Tunçbilek, Çan havzalarında toplam 133.685.000 m3'lük dekapaj ve açık kömür maden işletmeciliği yapmıştır.

Kalite yönetim politikalarına verdiği önemle de dikkat çeken Soyak İnşaat, Ocak 2003 tarihinde ISO 9001 : 2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almıştır. Son 10 yılda Uluslararası tanınırlığı önemli ölçüde artan Şirket, 2006 yılında Engineering News Record (ENR) " The Top 225 International Contractors" listesinde 161. sırada Türkiye'den sadece beş şirketin sıralamaya girebildiği "The Top 225 Global Contractors" listesinde ise 183. sırada yer almıştır. Soyak İnşaat, Türk İnşaat sektörünü Dünya'da üçüncü sıraya yükselten 22 şirketin arasında bulunması nedeniyle de 2007 yılında Dış Müteaahhitlik Hizmetlerinde Ulusal Başarı Ödülüne layık görülmüştür.

Soyak İnşaat, ulusal ve uluslararası alanda edindiği deneyimlerini yatırım, geliştirme, proje ve inşaat yönetimi alanlarına taşımıştır.

Soyak İnşaat 2011-2014 yılları arasında Soyak tarafından geliştirilmiş olan, Soyak Kristalkule Projesi'nin proje koordinasyon ve inşaat yönetimini yürütmüştür. Soyak Kristalkule, New York Dünya Ticaret Merkezi'nin 4. sırada yer aldığı 2014 Emporis Skyscrapers listesinde Dünya'nın en iyi 10 gökdelen arasında 7. sırada yer almıştır. Soyak Kristalkule, Chicago Athenaeum tarafından uluslararası düzeyde, tasarım ve işlevselliği bir araya getiren en iyi mimari projeyi seçmek amacıyla düzenlenen "The International Architecture Awards 2016" da mimari tasarım ödülüne layık görülmüştür. 168 metre yüksekliğindeki Soyak Kristalkule ofis projesi yatırımı 2013 yılı içerisinde tamamlanmış ve Türkiye'de bugüne kadar tek kalemde yapılmış en büyük gayrimenkul satışı gerçekleştirilmiştir.

Soyak İnşaat'ın devam eden faaliyetleri arasında gene kendi gerçekleştirdiği, Türkiye'nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen ilk büyük toplu konut projesi olan Soyak Göztepe Sitesi'ne komşu konumdaki, A sınıfı özelliklere sahip Soyak Libadiye 77 Projesini sayabiliriz.

Soyak İnşaat, geçmiş deneyimlerinden aldığı güçle, kaliteli, yenilikçi ve prestijli yapılarla faaliyetlerini sürdürmektedir.
SOYAK İNŞAAT
Tel: (+90) 212 - 315 51 00
Fax: (+90) 212 - 211 57 61
SOYAK İNŞAAT
Euro.Message madebycat ®