Dünyanın önde gelen üniversitelerinden olan Chicago Üniversitesi'nin çeşitli bölümlerinden bir grup öğrenci Soyak Holding'i ziyaret etti. Öğrenciler Soyak'tan satış ve pazarlama stratejileri, süreç yönetimi ve İK politikaları hakkında bilgi aldılar.

Soyak Holding, eğitime verdiği önemle birlikte çeşitli üniversitelerle işbirliği kapsamında yürüttüğü politikalara yine uluslararası boyutta devam ediyor. Bu ay başında Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel, kurum olarak Türkiye partneri oldukları MIT (Massachusetts Institute of Technology- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)'nin gayrimenkul merkezinin düzenlediği ve 3 kıtadan 42 Üniversitenin yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı 'Vaka Analizi Yarışması'na jüri üyesi olarak Londra'ya gitmişti. Soyak, bu sefer de Chicago Üniversitesi'nin çeşitli bölümlerinden öğrencileri merkez ofislerinde ağırladı. Columbia Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi'nin ardından dünyada en çok Nobel Ödülü kazanan akademisyene sahip 3. okul olan Chicago Üniversitesi'nden 16 kişilik öğrenci grubuna satış pazarlama, süreç yönetimi ve İK politikaları başta olmak üzere gayrimenkul sektöründe en köklü kurum olan Soyak hakkında da bilgi aktarıldı.

Chicago Üniversitesi öğrencilerinin ziyareti, İstanbul'daki kariyer olanaklarını incelemek ve farklı sektörlerden farklı firmaları incelemek amacını taşıyordu. Siyaset biliminden felsefeye, edebiyattan hukuka kadar farklı bölümlerden olan öğrencilere, ayrıca GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Başkanı Gürler Ünlü tarafından da yükselen Türk ekonomisi, Türkiye'de gayrimenkul sektöründe fırsatlar konularını içeren bir sunum yapıldı.

Soyak'ın üniversitelerle yapılan bilgi alışverişleri ve eğitim programlarının yanısıra, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alan iş ortaklıklarına da değinen Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F.Fatma Çelenk; "İstanbul ve İzmir'deki 33 devlet okulunda 2 yıl boyunca gerçekleştireceğimiz Akıllı Yıldızlar enerji tasarrufu kurumsal sosyal sorumluluk projemizde de Bilgi Üniversitesi ile içerik iş ortaklığı yaptık. Enerji verimliliği ve tasarrufunu bir ülke meselesi olarak görüyoruz. Akıllı Yıldızlar projesinin ilkokullardaki tanıtımları tamamlandı, içeriği Bilgi Üniversitesi tarafından Soyak'la birlikte hazırlanan ilk etap eğitici eğitimleri de yapıldı. Radisson Blu Hotel'de 2 gün boyunca gerçekleştirilen eğitimlerde 82 öğretmen ve okul müdürleri enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda eğitim aldılar. Nisan'ın 3.haftası itibarıyla da ilk 10 proje okulumuzda artık okul eğitimlerimizin başlatılması için tüm hazırlıklarımız tamamlandı" dedi.

Soyak Holding'in eğitim odaklı stratejilerine Chicago Üniversitesi de katıldı
Euro.Message madebycat ®