Soyak, 15 â€" 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Dans Festivali, WDC 2010 Dünya Kupası Latin Dansları Yarışması'na sponsor oldu. Birinciliği, yarışmaya İtalya'dan katılan Emanuele Soldi-Elisa Nasato çifti elde etti.

İzmir'e kazandırdığı projelerle fark yaratan Soyak, aynı zamanda şehrin kültür ve sanat yaşantısına da katkıda bulunmaya devam ediyor. Soyak sponsorluğu ve İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2. İzmir Uluslararası Dans Festivali, WDC 2010 Dünya Kupası Latin Dansları Yarışması'na çeşitli ülkelerden 14 dansçı katıldı. Dans festivalinin ilk günü düzenlenen kortejde yer alan Soyak Siesta'nın sevimli maskotu Yalıçapkını, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Dört gün boyunca dansları ile izleyicileri büyüleyen yarışmacılar arasından, İtalyan Elise-Emanuele çifti Profesyonel Latin Dansları Dünya Birinciliğini elde ederken, ikinci Polonya'lı Asta-Przemek çifti ve üçüncü ise Norveç'li Anna-Rachid çifti oldu.

Birinci İtalyan Elise-Emanuele çiftine ödülleri CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam tarafından verilirken, ikinci olan Polonya'lı çifte Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, üçüncü Norveç'li çifte ise Festival Komitesi Başkanı Erol Yaraş plaketlerini verdi.

Karşıyaka Belediyesi Mavişehir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmayı, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ertam Özen başta olmak üzere davetliler ve dans severlerden oluşan 4 bin kişi izledi.

Daha önce de İzmir'de çeşitli kültür ve sanat faaliyetlerine dersek veren Soyak, İzmir'in kültürüne yatırım yapmayı sürdürecek.

Soyak, İzmir'in kültür ve sanat hayatına katkısını sürdürüyor
Euro.Message madebycat ®