Soyak Holding CEO'su M. Emre Çamlıbel, 21 Nisan 2011 tarihinde Eduplus tarafından düzenlenen 8. Liderlik Zirvesi kapsamında "Rekabet Ortamında Inovasyon ve Liderlik: Yaratıcı ve Yenilikçi Şirket Nasıl Olunur? Başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı.

Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatoş Karahasan'ın moderatörlüğünü yaptığı ve Emre Çamlıbel'in yanı sıra, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, TEKNOSA Genel Müdürü ve AMPD Başkanı Mehmet Tevfik Nane ile ERGO Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya'nın da katıldığı oturumda, inovatif ve yaratıcı bir şirket olmanın önemi tartışıldı ve inovayonun rekabet ortamında sağladığı avantajlar ele alındı.

Oturumda konuşan Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel,  21. yüzyılın değişen liderlik anlayışından bahsetti ve gayrimenkul sektöründe rekabet üstünlüğü yaratabilmenin "mavi okyanus stratejileriyle" mümkün olabileceğini belirtti. Rekabet koşullarının giderek güçleştiği gayrimenkul sektöründe  "başarılı" olmanın eskisine göre çok daha zor olduğunu söyleyen Çamlıbel,  fark ve çekim gücü yaratmanın teknolojik değişimleri özümseyerek, beklentilerin bir adım önünde olan yenilikçi çözüm önerileri yaratmaktan geçtiğine dikkat çekti. Gayrimenkulde Sürdürebilirlik'in önemine de değinen Çamlıbel, Soyak'ın, gayrimenkul sektöründe 50 yıl önce başlayan yolculuğuna bu felsefenin ışık tuttuğunu söyledi.

 

"50 yılda Yenilikçi pekçok projeye imza atarak, sektörümüze öncülük ettik"

 

Çamlıbel konuşmasında, Soyak'ın gayrimenkul sektöründe birçok ilke imza atarak örnek projeler hayata geçirdiğine dikkat çekti. Türkiye'de ilk hasıla paylaşım modeli ile hayata geçirilen Soyak Olympiakent'in satışa çıkışıyla birlikte büyük talep ve izdiham ile karşılaştıklarını belirten Çamlıbel, bu ihtiyacı hem yeterince karşılayabilmek hem de memnuniyeti kaybetmemek için, şirket süreçlerinde inovatif bir yaklaşım yaratıp, internetten satışa geçtiklerini belirtti. Çamlıbel "2004 yılında, internet üzerinden konut satışını başlatarak sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Bu uygulama ile müşterilerimizin taleplerine daha hızlı yanıt verme zemini yarattık." dedi.  

 

"Liderlik, aynı zamanda sektöre öncülük edecek uygulamaların önünü açmaktır."

 

Çamlıbel sözlerini şöyle sürdürdü: "Liderlik, aynı zamanda sektöre öncülük edecek uygulamaların önünü açmak demektir. Rekabet üstünlüğünü yakalayabilmek için, inovatif yaklaşımlar günümüz iş dünyasının kaçınılmaz beklentileridir. İnovasyon ise, üst yönetim kademesinden itibaren iş süreçleri içerisine taşınmalı ve üst yönetimin de liderlik ettiği toplantılarda sürekli gündem halinde tutulmalıdır."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soyak'ın gerçekleştirdiği ilkler:

 

2007 yılında gayrimenkul sektöründe Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne layık görülen ilk ve tek şirket oldu. İlk Call center uygulamasını gerçekleştirdi. İlk Teslim Sonrası Müşteri Hizmetleri Uygulamasını gerçekleştirdi. İlk bitmemiş Konut Projesine yönelik Mortgage uygulamasını başlattı.

Soyak Rekabette İnovasyon ve Liderliği Tartıştı
Euro.Message madebycat ®