Konut, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde faaliyet gösteren Soyak Holding, sanayi alanında başarılı faaliyetlere imza atan şirketi Trakya Döküm ile bu yıl 13.'sü düzenlenen Ankiros 2016 - Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı'na katıldı. Fuarın açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Tüdoksad Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kocaoğlu, Alman Dökümcüler Birliği Başkanı Dr. Erwin Flender, Soyak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Soyak, Umur Denizci, Erdoğan Nas, Niyazi Akdaş ve Hülya Gedik birlikte yaptılar.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Fuarla eş zamanlı yürütülen 8. Uluslararası Döküm Kongresi'nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü; döküm sektörüne hayatın her alanında ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. TÜDOKSAD (Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Döküm Genel Müdürü Uğur Kocaoğlu, konuşmasında türk döküm sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparken, Alman Dökümcüler Birliği Başkanı Dr. Erwin Flender ise dökümhanelerin Avrupa'da pozisyonlarını güçlendirebilmeleri için hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ve sektörün genel durumunu irdeledi.

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası yöneticileri ve sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı fuar ve kongrede, sanayinin teknolojik yöntemlerle güçlendirilmesi konusu gündeme geldi.

Fuar alanında ziyaretçilere açık olarak gerçekleştirilen kongreye, 253 delege 48 sözlü bildiri ile katıldı. Kongrede ana oturum başlıkları sektörün talepleri ve öngörüleri doğrultusunda; Döküm Sektöründe rekabet gücü, döküm teknolojileri, yazılım ve teknoloji ile inovasyon olarak gerçekleştirildi.

Trakya Döküm Genel Müdürü ve Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği - TÜDOKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kocaoğlu, "Döküm sanayicileri olarak yüksek katma değerli teknolojiler ve verimliliğin artırılması yoluyla gerek sektörümüzün gerekse ülke ekonomimizin büyümesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Türk döküm sanayi dünya üretiminde ilk 10'da, Ayrupa'da ise 2. sırada yer almaktadır. Sanayinin temeli olan Döküm Sektörü, ülkemizin 2023 büyüme ve ihracat hedeflerinde kendine düşen ihracat ve katma değer hamlesini yapma gayreti içindedir. Aynı zamanda sadece bir tedarikçi değil; ürün geliştirme partneri olarak da çalışma kabiliyeti ve yaklaşımına sahibiz. Kalite, yatırım, eğitim, çevre bilinci, takım çalışması ve sorumluluk anlayışıyla üyelerimiz dünya çapında ve standartlarında döküm tesislerine sahiptirler" şeklinde konuştu.

facebook.com/soyakholding
twitter.com/soyakholding
Trakya Döküm, Ankiros 2016'ya katıldı
Euro.Message madebycat ®