Trakya Döküm, 1980 yılında Soyak grubunun bir firması olarak özellikle inşaat sektörünün ihtiyacı olan fittingleri üretmek üzere Lüleburgaz Büyükkarıştıran mevkiinde kurulmuştur. 1982 yılında iki üretim hattı ile fitting üretimine başlamış ve 1994 yılında kapasite dengeleme, verimlilik ve kaliteyi arttırmak amaçlı yatırımlarını tamamlamıştır.

Kapasite arttırmaya yönelik yatırımlar ise 1997 yılında 3. üretim hattı, 2006 yılında 4. üretim hattı ve 2008 yılında 5. üretim hattının devreye alınması ile yapılmıştır.

6. Üretim hattı olarak adlandırdığımız yeni yatırımımız, tam otomatik ve senkronize olarak planlanmış, son teknoloji makine, ekipman ile otomasyon sistemlerinin kullanıldığı, endüstri 4.0 altyapısına sahip bir üretim tesisidir.

Bu tesisin 2017 yılında devreye alınması ile toplam üretim kapasitemiz 80.000 ton'a ulaşmıştır.

Sektörünün önde gelen kuruluşu olarak, Trakya Döküm bugün 6 adet döküm üretim hattı ile gri, sfero, temper ve vermiküler dökme demir malzeme gruplarında çeşitli kalitelerde, 100 gr. dan 30 kg' a kadar ağırlık aralığında döküm parça üretme ve işleme kapasitesine sahiptir.

Kendi markası ile TS11 EN10242 Kalite Standardına uygun olarak üretmekte olduğu fitting ürünleri üretim içinde önemli bir paya sahip olup yurt içinde ve yurt dışında çeşitli ülkelere satılmaktadır.

Uluslararası kabul görmüş IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi standardının yanı sıra müşteri memnuniyeti, İSG, çevre, sosyal sorumluluk ve bilgi güvenliği yönetim sistemleri sertifikalarına da sahip olan Trakya Döküm, ülkemizdeki ilk 500 büyük sanayii kuruluşu içinde yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışında önemli bir müşteri portföyüne sahip olan Trakya Döküm, başta otomotiv, beyaz eşya ve inşaat olmak üzere çok değişik sektörlere döküm, işlenmiş parça üretimi ile birlikte kısmi montajlı parça tedariği de yapmaktadır.

Trakya Döküm işlenmiş, montajlı, direkt olarak müşterinin üretim hattına gidebilecek döküm ürünleri üretme yolunda ciddi adımlar atmakta ve yatırımlarına katma değerli parça üretimini arttıracak şekilde devam etmektedir.


Trakya Döküm' ün en büyük ihracat pazarı Avrupa'dır. Avrupa'ya yapılan ihracatının büyük bir kısmı İngiltere ve Almanya pazarlarına yapılmaktadır. Bunun dışında, Fransa, İtalya, Macaristan, İspanya, İsveç, Romanya, Polonya, Amerika ve diğer birçok ülkeye de ihracat yapılmaktadır.

Trakya Döküm pazar ve müşteri beklentilerine uygun yatırımlar yaparak, kendisini rakiplerinden ayıracak şekilde tedarik zincirinde müşteriye daha yakın bir konuma gelmiş ve müşterilerin taleplerini her zaman eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışarak, müşteri taleplerinin ötesinde hizmet vermeyi misyon edinmiştir.

Trakya Döküm, İstanbul Sanayi Odası’nın 2020 yılı verilerine dayanarak açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 353. Sırada yer almıştır.
TRAKYA DÖKÜM
Tel: (+90) 212 - 315 52 40
Fax: (+90) 212 - 274 01 43
TRAKYA DÖKÜM
Euro.Message madebycat ®