Soyak Yapı, geliştirdiği özgün ve sürdürülebilir mimari tasarımlarıyla çağdaş ve fonksiyonel konut projelerini başarıyla hayata geçirmektedir. Soyak Yapı, doğa dostu projeler konusunda başarı çıtasını daha da yükseğe taşımak konusundaki kararlılığını sürdürmektedir.

Soyak Yapı, doğru yatırım stratejisi, yenilikçi vizyonunu yansıtan "ilk"leri gerçekleştirmedeki yetkinliği ve kurumsal yönetim yaklaşımı ile gayrimenkul sektöründe lider şirketlerden biri konumundadır. Soyak Yapı, geliştirdiği sürdürülebilir mimari tasarımlarıyla orta ve üst-orta gelir grubuna hitap eden çağdaş ve fonksiyonel konut projelerini başarıyla hayata geçirmektedir.

Daha konforlu ve mutlu yaşam hedefiyle yola çıkan ve projelerini bu doğrultuda geliştiren Soyak Yapı, 2000'li yıllarda İstanbul'daki 3 bin konutluk Soyak Yenişehir ve 3 bin 600 konutluk Soyak Olympiakent projelerinin ardından, İstanbul, Kartal'da bulunan 812 konutluk Soyak Evreka ve 126 daireden oluşan Soyak Evreka Rezidans ile modern konut projelerine yenilerini eklemiştir. 2010 yılından itibaren Soyak Park Aparts (1.100 konut), Soyak Evostar (1.000 konut), Soyak Soho (77 rezidans ve ofis) projelerini de İstanbul konut projeleri arasına eklemiştir. 2015 yılında, İstanbul'un yeni merkezi Kuzey Bahçeşehir'de yer alan Soyak Konforia projesinin satışlarına başlanmış ve 2017 yılında sahiplerine teslim edilmiştir.

Soyak Yapı, İstanbul'dan sonra yatırımlarını gerçekleştirdiği ikinci büyük kent olan İzmir'e 3 büyük proje ve 5.000 konut kazandırmıştır. İlk olarak 1.500 konuttan oluşan Soyak Mavişehir, 1.109 konuttan oluşan Soyak Mavişehir Optimus ve son olarak Karşıyaka'da 5 etaptan oluşan 2.309 konutluk Soyak Siesta, İzmirlilerin gözde projeleri oldu. Soyak Siesta'nın son etabı Oxygen projesi, emlak sektörünün en prestijli ödüllerinden Sign of the City Awards'ın "En Yeşil Bina" Ödülü'yle taçlandırılmıştır. Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012" araştırmasında Yeşil Bina Kategorisinde birincilik ödülü kazanan Soyak Soho projesi, ayrıca LEED NC Gold sertifikasının sahibi olmuştur.

Türkiye'nin en çok yeşil proje geliştiren gayrimenkul firması

Gayrimenkul alanında küresel ve yerel gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun ve en yaratıcı çözümleri sunan Soyak Yapı enerji ve su tasarrufu sağlayan ve uluslararası kabul görmüş kriter ve standartlarda doğa dostu projeler konusunda başarı çıtasını daha da yükseğe taşımak konusundaki kararlılığını sürdürmektedir.

Soyak Yapı bugün toplam 10 adet yeşil proje ile Türkiye'de en çok yeşil proje geliştiren gayrimenkul firmasıdır. Mevcut binalar kategorisinde Türkiye'nin ilk yeşil binası 2011 yılında sertifikalandırılan (LEED EBOM Silver) Soyak Merkez Binası; 2016 yılında yeniden sertifika sürecini geçerek (recertification) Türkiye'nin ilk LEED recertified binası olmuştur. Soyak'ın mevcut bina kategorisinde bir diğer yeşil bina projesi ise Erkut Soyak Anadolu Lisesi (BREEAM In-Use Good,2014) olup, bu bina İstanbul'un yeşil bina sertifikalı ilk mevcut lisesidir.

Soyak Yapı devam eden projeleri de tamamlandığında yaklaşık toplam 700.000 m² kapalı alanı yeşil bina olarak sertifikalandırmış olacaktır.

Soyak Yapı, stratejik öncelikleri paralelinde İstanbul'daki yatırımlarını sürdürürken konut alanında sahip olduğu birikim ve uzmanlığı ofis projelerine taşıma hedefiyle projeler geliştirmeye başlamıştır. Bu kapsamda, yüksek standartlara sahip fonksiyonel ofis alanlarının tasarlanması, projelendirilmesi ve yapılacak yatırımlar için gerekli fizibilite çalışmalarının sonuçlandırılması ve fon kaynaklarının yaratılması ile ilgili çalışmalar Soyak bünyesinde yürütülmektedir.

Soyak Yapı, yaşam alanlarına değer katmaya ve müşterilerin beklentileriyle yüksek kaliteyi buluşturmaya yeni projelerle devam etmektedir.

Soyak Yapı, bugüne kadar aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güveliği Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerinin yanı sıra, 2007 senesinde Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne layık görülmüştür. Gayrimenkul sektöründen bu ödüle hak kazanan ilk şirket olması, Soyak Yapı'nın sektördeki lider konumunu pekiştirmiştir.

Soyak Yapı, Türkiye'nin en fazla yeşil konut geliştiren firması olup şu ana kadar 700.000 m2 alanı yeşil bina olarak sertifikalandırmıştır.
SOYAK YAPI
Müşteri Hizmetleri

Tel: (+90) 212 - 444 0 795
Faks: (+90) 212 - 315 51 48

SOYAK YAPI
Euro.Message madebycat ®